Doğru Termal Transfer Ribonlar Nasıl Seçilir?

Damla Kodlama

»Blog

Doğru Termal Transfer Ribonlar Nasıl Seçilir?
Etiketler üzerine kalıcı ve uzun ömürlü baskı almayı sağlamak için termak transfer yazıcılar için tasarlanmıştır.
Doğru Termal Transfer Ribonlar Nasıl Seçilir?

Doğru malzemelerini kullanmadığınız sürece yazıcınız istediğiniz performansı vermeyecektir. Yazıcınız için en iyi termal transfer ribon seçmenin önemini termal baskı işlemde anlamanız gerekir.

Termal transfer şerid, bir yüzüne kaplanmış saydam plasitk bir film rulosudur. Çoğu zaman mürekkep siyahtır ancak siyahtan başka bir renkte şerit satın alabilirsiniz şeritin mürekkep kaplaması balmumu reçine veya ikisinin kombinasyonundan yapılır.

Baskı işlemi sırasında, termal transfer şeridinin kaplanmamış tarafı, ısıyı şeride ileten baskı kafasının üzerinden geçer. Kaplanan taraf, etiket ortamı ile temas eder. Isı işlemi daha sonra mürekkebi şeritten etikete aktarır.
Termal transfer yazıcılar iki tür baskı kafası kullanır ancak ne tür bir yazıcınız olduğunu bilmeniz önemlidir. Düz uçlu bir yazıcıya yakın kenardan bir termal transfer şeridi koymak yazıcıya zarar vermez, ancak baskı kalitesi o kadar iyi olmaz. Bazı insanlar baskı kafası basıncını ayarlayarak sorunun üstesinden gelmeye çalışır. Sonunda, bu uygulama, değiştirilmesi çok pahalı bir parça olan baskı kafasında erken yıpranmaya neden olur. Sahip olduğunuz yazıcının türünü öğrenmek için zaman ayırırsanız yazıcı kafasını koruyabilir ve yazdırma kalitesini koruyabilirsiniz.